TRENER BIZNESU |
TRENER BIZNESU
Studia skierowane są do osób zainteresowanych zdobyciem zawodu trenera biznesu. Przygotowują do pracy w charakterze trenera wewnętrznego, trenera prowadzącego własną działalność gospodarczą lub współpracującego z firmą szkoleniową. Przeznaczone są także dla pracowników działów personalnych i osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności
w tym kierunku.
Studia pozwolą na uzyskanie podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii pracy, komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy poznają rolę i kompetencje trenera, problematykę diagnozowania i prowadzenia procesu szkoleniowego dla klienta biznesowego z uwzględnieniem procesu grupowego, rodzaje działań szkoleniowych, specyfikę uczenia się dorosłych. Zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do projektowania i prowadzenia szkoleń z wykorzystaniem aktywizujących metod i narzędzi szkoleniowych, a także narzędzi oceny efektywności szkoleń, zgodnie z oczekiwaniem klienta i jego organizacji.
Prowadzone warsztaty umożliwią m.in. poznanie i przećwiczenie wybranych: metod oraz narzędzi pracy trenera biznesu, zasad pracy z grupą, w tym postępowania w trudnej sytuacji szkoleniowej i z trudnym klientem, a przede wszystkim pracy nad rozwojem jednostki, zespołu i organizacji. Przygotowując własne próbki szkoleniowe, nauczą się zarządzać uwagą i emocjami uczestników szkolenia.
KWALIFIKACJE UZYSKIWANE PRZEZ ABSOLWENTA
Po ukończeniu studiów uczestnicy będą potrafili zdiagnozować potrzeby szkoleniowe klienta. Powinni posiadać kompetencje związane z przygotowaniem programu szkolenia, jego przeprowadzeniem oraz interpretacją ewaluacji szkolenia. Będą potrafili określić cele szkolenia – zgodne z celami rozwojowymi i biznesowymi klienta, plan szkolenia, a także zaplanować czas niezbędny do jego zrealizowania. Absolwent posiadać będzie również umiejętności dobierania najefektywniejszych metod oraz narzędzi szkoleniowych. Dodatkowo absolwenci będą znali możliwości wykorzystania metod uczenia osób dorosłych, rozumienia mechanizmów psychologicznych i prowadzenia procesu grupowego oraz skutecznego rozwiązywania trudnych sytuacji w grupie.
WARUNKI UZYSKANIA ŚWIADECTWA
Warunkiem ukończenia studiów i uzyskania dyplomu są pozytywne wyniki wszystkich zaliczeń i egzaminów, przygotowanie pracy dyplomowej w postaci projektu rozwoju dla rzeczywistego klienta oraz prezentacja jednego z modułów tego projektu w ramach egzaminu dyplomowego.
FORMA KSZTAŁCENIA
Studia podyplomowe 2-semestralne, 240 godz.
FORMA STUDIÓW
Studia niestacjonarne
RAMOWY PROGRAM
Podstawy zarządzania kapitałem ludzkim
Metodyka procesu uczenia się i rozwoju dorosłych
Psychologia pracy
Komunikacja interpersonalna
Warsztaty słowa
Emisja głosu
Autoprezentacja
Etyka w pracy trenera
Rynek szkoleniowy
Trening rozwoju osobistego trenera, w tym
- kompetencje trenera
- rozwój trenera,
- indywidualna ścieżka rozwoju trenera
- metodyka i narzędzia pracy trenera
Warsztat trenera, w tym:
- trening umiejętności trenerskich
- zarządzanie projektem rozwojowym i szkoleniowym
Efektywność szkoleń
Praca z grupą
Sytuacje trudne w pracy trenera
Warsztaty dyplomowe
CENA
Wpłata jednorazowa 4800 PLN Wpłata semestralna 2500 PLN + 350 PLN opłata rejestracyjna i wpisowe odliczane od ostatniej wpłaty. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość indywidualnego planu płatności w ratach.
WYMAGANIA I ZASADY REKRUTACJI
Wymagania wstępne: Ukończone studia wyższe I lub II stopnia.
Zasady rekrutacji: Kolejność zgłoszeń.
TERMINY
Termin składania dokumentów: aktualnie przyjmujemy dokumenty
Początek studiów: listopad/marzec
Terminy zajęć: Zajęcia co 2 tygodnie sobota/niedziela
DOKUMENT UZYSKIWANY PRZEZ ABSOLWENTA
Absolwenci otrzymują, przewidziane ustawą, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 września 2011 r. * Uprzejmie informujemy, że w przypadku niewystarczającej liczby kandydatów grupa nie zostanie uruchomiona.
|