Zarządzanie finansami i rachunkowość
|
Zarządzanie finansami i rachunkowość
Zasadniczym celem studiów podyplomowych jest przekazanie kompleksowej wiedzy i umiejętności, które umożliwią uczestnikom samodzielne rozwiązywanie problemów z zakresu zagadnień rachunkowych oraz tych dziedzin finansów, prawa i podatków, które są związane z praktyką rachunkowości a ich znajomość jest niezbędna do profesjonalnego prowadzenia ksiąg rachunkowych, sporządzania na ich podstawie sprawozdań finansowych oraz wypełniania deklaracji podatkowych. W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy w sposób kompleksowy przeanalizują zjawiska finansowe zachodzące w przedsiębiorstwie, ze szczególnym uwzględnieniem ich znaczenia dla jego efektywności oraz znaczenia dla ryzyka gospodarczego, w tym podatkowego
KWALIFIKACJE UZYSKIWANE PRZEZ ABSOLWENTA
DOKUMENT UZYSKIWANY PRZEZ ABSOLWENTA
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wg. Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 1 września 2011r., potwierdzające kwalifikacje podyplomowe, wydawane po uzyskaniu określonych efektów kształcenia na studiach podyplomowych.
UMIEJĘTNOŚCI UZYSKANE PRZEZ ABSOLWENTA:
FORMA KSZTAŁCENIA:
Studia podyplomowe
FORMA STUDIÓW:
Studia niestacjonarne
ADRESACI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:
pracownicy służb finansowo – księgowych
pracownicy biur rachunkowych
kadra kierownicza
TEMATYKA ZAJĘĆ
1. Rachunkowość finansowa
2. Zaawansowana rachunkowość finansowa
3. Zarządzanie finansami
4. Prawo: cywilne, podatkowe, handlowe, pracy
5. Rachunkowość podatkowa
6. Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw
7. Analiza finansowa
8. Controlling
9. Zarządzanie podatkami
10. Sprawozdawczość finansowa
11. Ubezpieczenia społeczne
12. Postępowanie administracyjne
13. Postępowanie podatkowe
14. Seminarium
WYKŁADOWCY
Zajęcia są prowadzone przez wykładowców posiadających zarówno umiejętności dydaktyczne jak i praktykę zawodową przez co zapewniamy atrakcyjny sposób prowadzenia zajęć.
ŁĄCZNA LICZBA GODZIN:
Studia podyplomowe trwają 2 semestry. Plan studiów obejmuje 30 ECTS i 250 godzin.
CENA
Wpłata jednorazowa 3 000 PLN Wpłata semestralna 1 600 PLN + 350 PLN opłata rejestracyjna i wpisowe odliczane od ostatniej wpłaty. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość indywidualnego planu płatności w ratach. WYMAGANIA I ZASADY REKRUTACJI
Wymagania wstępne: Ukończone studia wyższe I lub II stopnia Zasady rekrutacji: Kolejność zgłoszeń TERMINY
Termin składania dokumentów: aktualnie przyjmujemy dokumenty Początek studiów: listopad/marzec Terminy zajęć: Zajęcia co 2 tygodnie sobota/niedziela * Uprzejmie informujemy, że w przypadku niewystarczającej liczby kandydatów grupa nie zostanie uruchomiona.
|