Zarządzanie bezpieczeństwem lokalnym |
Absolwent tej specjalności posiada pełne kompetencje podane dla absolwenta kierunku, a ponadto:
ZAPISZ SIĘ TUTAJ! Przedmioty uzupełniające dla absolwentów studiów spoza obszaru nauk społecznych podstawy zarządzania,
mikroekonomia.
Przedmioty kierunkowe: koncepcje zarządzania, makroekonomia, zarządzanie procesami, prawo cywilne, marketing międzynarodowy, negocjacje, statystyka matematyczna, zarządzanie strategiczne, etyka w zarządzaniu, rachunkowość zarządcza, prawo handlowe, przedsiębiorczość, logistyka, psychologia w zarządzaniu, prognozowanie ekonomiczne, język angielski.
Przedmioty specjalnościowe:
Przedmioty do wyboru (należy wybrać przynajmniej dwa): inne – z innych specjalności wg uznania studenta
PERSPEKTYWY ZAWODOWE Specjalność Zarządzanie bezpieczeństwem lokalnym ukierunkowana jest na szeroko rozumianą problematykę związaną z funkcjonowaniem administracji samorządu terytorialnego w zakresie bezpieczeństwa lokalnego. Przeznaczona jest dla pracowników zatrudnionych w urzędach gmin/miast, w starostwach powiatowych, urzędach wojewódzkich zakładach budżetowych, jednostkach budżetowych oraz dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w jednostkach samorządu terytorialnego. Absolwent tej specjalności może być zatrudniony na stanowiskach: specjalista ds. zarządzania kryzysowego w powiatowych centrach zarządzania kryzysowego, specjalista w wojewódzkim centrum zarządzania kryzysowego, specjalista ds. zarządzania kryzysowego w urzędach miast/gmin, strażnik miejski/gminny oraz na stanowiskach kierowniczych.
Uczelnia prowadzi współpracę z firmami rekrutującymi pracowników (informatyków, urzędników, menedżerów, handlowców itp.) dla przedsiębiorstw i instytucji w kraju i za granicą. Wiele ofert pracy jest skierowanych również do studentów, którzy mogą podjąć pracę w branży jeszcze przed ukończeniem studiów. |