Studia I stopnia – Ekonomia
|
Minimum matematyki – Maksimum ekonomii
Studia na kierunku Ekonomia umożliwiają uzyskanie szerokiej wiedzy ekonomicznej z zakresu teorii mikro- i makroekonomii oraz narzędzi analitycznych, stanowiących podstawę zawodowego warsztatu ekonomisty każdej specjalności. Słuchacze zdobywają wiedzę o narzędziach, które umożliwiają im zrozumienie zjawisk występujących we współczesnej gospodarce, w tym szczególnie w gospodarce polskiej. Uzyskują wgląd w reguły współzależności występujące między różnymi częściami składowymi gospodarki (na szczeblu mikro- i makroekonomicznym, a także w skali krajowej i międzynarodowej). W trakcie studiów istotny nacisk kładziemy na wykształcenie umiejętności wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce, w wyjaśnianiu istoty zjawisk i procesów gospodarczych. W związku z tym za szczególnie ważne uznajemy dostarczanie studentom metod i narzędzi niezbędnych do rozwiązywania problemów gospodarczych, ułatwiających podejmowanie decyzji oraz wyposażenie ich w umiejętności modelowania i prognozowania zjawisk ekonomicznych.
ZAPISZ SIĘ TUTAJ! W ramach kierunku Ekonomia student może wybrać jedną z następujących specjalności:
Absolwent kierunku Ekonomia posiada wszechstronną wiedzę ekonomiczną oraz przygotowanie do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Zna reguły funkcjonowania wszystkich ważnych działów gospodarki oraz metody efektywnego korzystania z kapitału ludzkiego, rzeczowego, finansowego oraz z informacji i wiedzy. Absolwent jest przygotowany do przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji, wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych, a ponadto umie krytycznie weryfikować poglądy na temat gospodarki i jej składników, pojawiające się w dyskusjach zawodowych i publikacjach. Wiedza i umiejętności zdobyte w ramach powyższych specjalności umożliwiają mu również podjęcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
Absolwent jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach (publicznych i pozarządowych), m.in. w dużych korporacjach, bankach komercyjnych i instytucjach doradczych, głównie na stanowiskach operacyjnych, w kraju i za granicą. Posiada też wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
|