Studia I stopnia – Zarządzanie
|
Minimum Matematyki – Maksimum Praktyki
Przedmioty trudne i łatwe wykładamy w sposób przyjazny studentom, dotyczy to w szczególności matematyki, statystyki i mikroekonomii, które najczęściej sprawiają dużo trudności studentom innych uczelni. W ramach kierunku Zarządzanie studenci mają możliwość uzyskania wiedzy i umiejętności praktycznych wymaganych w branży, co pozwoli im skutecznie konkurować na współczesnym rynku pracy. Absolwent kierunku Zarządzanie posiada wiedzę ogólną z dziedziny nauk ekonomicznych, wiedzę szczegółową z zakresu nauk o zarządzaniu i pokrewnych dotyczącą funkcjonowania i rozwoju organizacji gospodarczych, przede wszystkim przedsiębiorstw, w ich otoczeniu ekonomicznym, społecznym, prawnym oraz podstawową wiedzą specjalistyczną. Absolwent kierunku Zarządzanie
Studia kończą się obroną pracy dyplomowej, przygotowanej przez studenta pod kierunkiem opiekuna naukowego, oraz egzaminem dyplomowym. Uczelnia prowadzi współpracę z firmami rekrutującymi pracowników dla przedsiębiorstw i instytucji w kraju i za granicą. Wiele ofert pracy jest skierowanych również do studentów, którzy mogą podjąć pracę jeszcze przed ukończeniem studiów.
Absolwent studiów na kierunku Zarządzanie będzie mógł być zatrudniony na stanowiskach menedżerskich, operacyjnych, analitycznych i specjalistycznych w przedsiębiorstwach i organizacjach gospodarczych, pozarządowych, instytucjach i placówkach naukowo-badawczych oraz w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych, firmach świadczących usługi finansowe, urzędach skarbowych, biurach maklerskich, funduszach inwestycyjnych, wydziałach finansowych administracji rządowej i samorządowej, firmach konsultingowych, w agencjach reklamowych, działach promocji oraz marketingu, działach HR, agencjach pozyskiwania personelu, a także jako przedstawiciel handlowy, pracownik biura obsługi klienta, doradca, konsultant ds. jakości itp.
Jest możliwe także indywidualne wyprofilowanie swoich kompetencji. Student może wybrać zamiast specjalności dowolne przedmioty (z puli wszystkich oferowanych przedmiotów specjalnościowych) i w ten sposób określić swoją ścieżkę studiów i związane z nią kompetencje. Można wybrać przedmioty dostosowane do pracy zawodowej, bardziej lubiane, łatwiejsze dla studenta itp. Studia trwają 6*/7 semestrów i kończą się przygotowaniem (wykonaniem) badania (analizy) lub projektu dyplomowego przedstawionego w pracy dyplomowej licencjackiej (przygotowanej przez studenta pod kierunkiem opiekuna naukowego – promotora). Po pozytywnej obronie pracy dyplomowej absolwent otrzymuje tytuł zawodowy licencjata.
* Studia stacjonarne i niestacjonarne w indywidualnych przypadkach. |